NBA: Gasol és a Lakers szétzúzta a denveri álmokat

""

A kezdetekben, még senki sem gondolt arra, hogy a Los Angeles Lakers – Denver Nuggets párharcot a hetedik mérkőzés fogja eldönteni. A kaliforniai alakulat az első két mérkőzést magabiztosan nyerte meg, majd magára talált a Nuggets és megszorította a 16-szoros NBA bajnokot.

A mindent eldöntő hetedik összecsapást a Lakers kezdte jobban, ugyanis a hazai csapat az első két negyedet 6 ponttal megnyerte. A harmadik felvonásban a Denver 5 egységet ledolgozott a hátrányából. A Nuggets a negyedik játékrész első két percében 4 pontos előnyre tett szert, majd a hazaiak valamivel több mint egy perc alatt megfordították az eredményt.

A döntő „fordulat” a 6. minutumban jött el, ekkor Pau Gasol duplájával a Lakers két ponttal meglépett, majd tovább növelte az előnyét. A Los Angeles magabiztosan 96-87-re győzte le a Denvert, így készülhet az Oklahoma City Thunder elleni elődöntőre. A győztes csapatból kiemelhetjük Pau Gasolt (23 pont/17 lepattanó) és Andrew Bynumot (16/18). A másik oldalon Ty Lawson és Al Harrington is 24-24 pontot dobott.

Érdekesség, hogy a Los Angeles Lakers egymás után ötödik alkalommal jutott be a Nyugati Főcsoport elődöntőjébe.

Nyugati Főcsoport
Los Angeles Lakers (3.)
25-24; 23-18; 21-26; 27-19 96-87
Denver Nuggets (6.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-3

Míg nyugaton dúl a harc az elődöntőbe jutásért, addig keleten elkezdődött a főcsoport-elődöntő. Tegnap a Boston Celtics fogadta a Chicago Bullst kiejtő Philadelphia 76erst. A hazai csapat számára nem kezdődött túl jól a mérkőzés, ugyanis az első negyedet 10 ponttal elveszítette. A második felvonásban a Celtics 5 egységet letudott dolgozni a hátrányából.

A második félidőben mindegyik negyedet a Boston nyerte meg. A harmadikat 1, míg a negyediket 5 egységgel húzta be a rekordbajnok, így 92-91-re legyőzte a Philadelphiát. A Bostonban remek teljesítményt nyújtott Kevin Garnett (29 pont, 11 lepattanó) és Rajon Rondo (13 pont, 17 assziszt) is. A 76ersben a 19 pontos Andre Iguodala volt a legeredményesebb.